Dr Kotie Kaiser

Senior Lecturer
BA, HDE, BA(Hons), MA, PhD
  +27 18 299 4747
  Kotie.Kaiser@nwu.ac.za
  Building C6, Room 204, Potchefstroom Campus
Second Language Acquisition, English as a medium of Instruction, Service Learning for pre-service language teachers, Second Language Teaching methodology

Mrs Martie Uys

Junior Lektor
  +27 16 910 3032
  martie.uys@nwu.ac.za
  Vaaldriehoekkampus

Me Vivian Molaodi

Lektor
  +27 18 389 2193
  Vivian.Molaodi@nwu.ac.za
  Mafikengkampus

Mev Karin Martens

Lektor
  +27 18 299 4748
  Karin.Martens@nwu.ac.za
  Gebou C6, Kamer 203, Potchefstroomkampus

Dr Rhelda Krűgel

Lektor
  +27 16 910 3071
  rhelda.krugel@nwu.ac.za
  Vaaldriehoekkampus

Dr Mandie Uys

Senior Lektor
  +27 18 299 4750
  mandie.uys@nwu.ac.za
  Gebou C6, Kamer 206, Potchefstroomkampus

Me Hettie Sieberhagen

Lektor
  +27 18 299 4554
  Hettie.Sieberhagen@nwu.ac.za
  Gebou B11, Kamer G09, Potchefstroomkampus

Me Jeanette Janse van Rensburg

Junior lektor
MA BA THOD
  +27 18 285 2033
  24920746@nwu.ac.za
  Gebou B11, Kamer G54, Potchefstroomkampus
Engelskommunikasie

Dr Emmanuel Ngwenya

Senior Lektor
PhD
  +27 18 299 4744
  26291673@nwu.ac.za
  Gebou C6, Potchefstroomkampus

Mev Jeanette Janse van Rensburg

Junior Lektor
  +27 18 285 2033
  24920746@nwu.ac.za
  Potchefstroomkampus

Dr Dumisile Mkhize

Lektor
  +27 18 299 4540
  25759663@nwu.ac.za
  Gebou B11, Kamer G17, Potchefstroomkampus

Dr Maryna Reyneke

Vakvoorsitter
PhD
  +27 18 299 4751
  maryna.reyneke@nwu.ac.za
  Gebou C6, Kamer 207, Potchefstroomkampus
Assessering; Engelse taal in die kurriculum

Me Jeannine Keating

Lektor
  +27 18 299 4337
  12024503@nwu.ac.za
  Potchefstroomkampus

Mev Andri Schoonen

Lektor
  +27 18 299 1871
  andri.schoonen@nwu.ac.za
  Potchefstroomkampus

Dr Muchativugwa Hove

Senior Lektor
BA Hons; PGCE; PGDE; MA; PhD
  +27 18 3892451
  22055215@nwu.ac.za
  Gebou A3, Kantoor G192, Mafikengkampus

Mev Appolonia Masunungure

Junior Lektor
MEd
  +27 18 285 2093
  28221818@nwu.ac.za
  Gebou B11, Kamer G54, Potchefstroomkampus
Engels en Inklusiewe onderrig

Me Amy Jensen

Lektor
  +27 16 910 3085
  amy.jensen@nwu.ac.za
  Vaaldriehoekkampus

Mev Koboetsile Matlawe

Lektor
  +27 18 389 2487
  Koboetsile.Matlawe@nwu.ac.za
  Mafikengkampus

Mev Salome Romylos

Lektor
BA Hons, HOD, MA
  +27 18 299 4749
  Salome.Romylos@nwu.ac.za
  Gebou C6, Kamer 202, Potchefstroomkampus
Engelse Letterkunde en die onderrig daarvan; Onderrig deur die medium van Engels; Engelse letterkunde in die Grondslagfase

Prof Carisma Nel

Professor
BA, BA Hons, MA, PhD, HED, DTE, A+Comptia
  +27 18 285 2639
  Carisma.Nel@nwu.ac.za
  Gebou B6, Kamer 102, Potchefstroom
Reading literacy; Reading literacy assessment/performance-based assessment; Work Integrated Learning for Teacher Education and Development; English Language learning